2 Haziran 2012 Cumartesi

Ben kötü anne miyim?

    Bahar geldi evden çıkıp rahatladık diyorum sonra yeniden başlıyor ağlamalarımız,inatlaşmalarımız...
Hep sorguluyorum kendimi acaba ben  kötü bir anne miyim?
   Kızım olmadan önce araştırıp okuduğum kitaplar, modern ve iyi model olma yönündeki eğilimlerim uçup gitti mi ? Birkaç  gün  bütün iyileştirme hareketleri işe yarıyor diyorum .....
  Sonra malum son ...Babamız dört gündür kızıyla başbaşa konuşuyor,dertleşiyor terapi yapıyor::)tatlı sert konuşuyor biraz işe yaradı gibi şimdilik.
   Bazen evde ikimiz olmamıza rağmen  ben yokmuşum gibi yapıyor küçük hanım ?  kedi kediyle (Naz'ın hayali arkadaşı) konuşuyorum ben de ister istemez. Naz'ın sevdiği şeyleri kedi kediye anlatıyorum.
  Sabrımın sınırlarında dolanıyorum bu aralar ya sabır çekip sabrediyorum. Hırçınlığını kelimelerle anlatamam .Parktan gelmek ,hatta gelmek istemek bile  suç ,bunu yapma demek suç,ağlama demek,.....
  Allahım bana yardım et,kuzumun üzerindeki bu hırçınlığı al ve ağlama isteğini azalt...  amin::::)

5 yorum:

 1. Hayır bence böyle karamsar düşünmeyin, kızlar anneleriyle yarış içinde oluyorlar ve babalarıyla daha iyi anlaşıyorlar..ama aslında sizi tahmin ettiğinizden daha fazla seviyor ama işte bu rekabet işi zorlaştırıyor bence :)) Benim kızımda 3yaşında çok kaprisli ve istediği olmadığında bağırmaya başlıyor, ama bu dönemler geçiciymiş bakalım sabırla bekliyoruz..
  Sevgiler :))

  YanıtlaSil
 2. canım inan çoğu çocuk istediği olmayınca hırçınlaşıyor biraz sert olmak gerekiyor galiba. Annelik çok güzel bir duygu. Allah baanda nasip ederö inşallah. Bende bloğuma bekliyorum.

  Görüşmek üzere
  www.bakbuharika.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. Ay inşallah çok güzel bir bebeğin olurda bloğundaki bebek odaları gibi hazırlarsın odasını sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. biz daha 19 aylığız ama inatlaşma son safhada, ileride ne olur bilmem :)

  YanıtlaSil